Drewniany taras

Drewniany taras

Postprzez patent » 2 lip 2015, o 08:28

Cześć! Mam pytanko do posiadaczek tarasów ;) Nasz domek stoi na wzniesieniu i planujemy około 20-30m2 tarasu. Z jakimi kosztami się liczyć i z czego go wykonać?
patent

Re: Drewniany taras

Postprzez kamilnejman » 2 lip 2015, o 10:17

TO zależy jakie drewno chcesz uzyc jest ogólnie drogie więc myślę, ze w granicach od 5 tys zł. Pytanie jest czy chcesz lać beton a na to deski czy sama szkielet i deski?
kamilnejman

Postprzez Ekspert_Bondex » 3 lip 2015, o 08:28

Cześć! Taras na wzniesieniu to dobry pomysł.. jeszcze gdy przy tym masz wspaniały widok… ;)

Ja polecę Ci szczerze wybór tarasu drewnianego. Będzie on ładnie komponował się z otoczeniem i wprowadzi ciepłą atmosferę Drewniane tarasy nie są np. tak chłodne jak kamienne, a latem nie nagrzewają się, dodatkowo są bardzo miłe w dotyku. Wbrew obiegowej opinii zapewniam Cię, że przy odpowiedniej impregnacji nie będziesz mieć z nim problemów przez wiele lat!
Do wyboru masz wiele gatunków drewna. Podstawowy podział to:
1. Drzewa egzotyczne np. teak, bangirai, massaranduba- są bardzo wytrzymałe, ale drogie;
2. Drzewa liściaste np. akacja, olcha- przy odpowiedniej impregnacji równie wytrzymałe;
3. Drzewa iglaste np. sosna, świerk modrzew- niedrogie i łatwe w obróbce.

Jeśli chodzi o ceny to podam Ci kilka przykładów dla tarasu 20m2. Koszty konstrukcji to około 600zł + cena drewna:
Deski tarasowe – sosna impregnowana ciśnieniowo około 3000zł.
Deski tarasowe – świerk skandynawski około 4000zł.
Deski tarasowe – modrzew syberyjski około 4600zł.
Deski tarasowe – egzotyczne drewno tatajuba około 6200zł.
Deski tarasowe – egzotyczne drewno cumaru około 7200zł.

Jak widzisz, masz spory wybór;) Gdy już go dokonasz to odezwij się koniecznie! Chętnie pomogę w wyborze preparatów impregnujących.
Ekspert_Bondex

Postprzez Zosia Jan. » 23 wrz 2015, o 11:04

Taras to wspaniała sprawa, niestety w zależności jaki rodzaj materiału wybierzesz tyle zapłacisz, możesz poczekać na fajne promocje w marketach budowlanych, może na czymś zaoszczędzisz.
Zosia Jan.

Postprzez Aza » 15 mar 2016, o 20:14

Ostatnio oglądałam gotowe propozycje zadaszeń nad taras i spodobała mi się ta opcja http://ogrodolandia.pl/dach-nad-tarasem-pola2 Drewniana przyścienna konstrukcja z pokryciem dachowym wykonanym z paneli z poliwęglanu litego Fastolock Uni. Panele te są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Wiatę elegancko można wpasować w otoczenie wybierając jej kształt konstrukcji jak i kolor jej wykończenia. Myślę, że to fajny pomysł zamontowania takiego zadaszenia nad tarasem ponieważ w lecie czasami miło posiedzieć podczas deszczu na dworze.
Aza

Postprzez lawendziak » 17 maja 2016, o 18:54

W moim wypadku, taras ma 35 m2, i dechy z świerku skandynawskiego + balustrada na wysokość ok 1,10 m. Koszt drewna to około 5,5 tyś zł rok temu. Wykonanie we własnym zakresie z pomocą kuzyna wiec trudno mi to wycenić. Do kosztów doszły połączenia ciesielskie z eArmet, impregnat, wkręty itp. Dziś bez tarasu byłoby słabo. Dlatego polecam wszystkim
lawendziak

Postprzez callie » 30 wrz 2016, o 17:19

koszta są duże jesli chcesz dobry material
callie

Postprzez Ala » 9 lis 2016, o 12:36

Moim zdaniem, to z czego wykonać taras, zależy od tego, z czego jest wykonany dom. Bo przecież musi jedno do drugiego pasować. Jedyne ułatwienie na jakie można by pójść, to jeśli dach masz kryty dachówką ceramiczną, to taras możesz pokryć dachówką kompozytową - bo jest lżejsza niż ceramiczna i wyjdzie cię to tanieje (i konstrukcja dachu i same dachówki są tańsze). Zresztą można sobie doczytać wszystko na www.tileco.pl.
Ala

Postprzez mirka » 6 wrz 2017, o 15:09

Mi się podobają drewniane tarasy, sprawdzają się bardzo fajnie. Wiele takich można teraz widzieć u wszystkich. Wiele osób woli drewno, bo idealnie starzeje się razem z nami.
mirka

Postprzez Lamig » 30 paź 2017, o 18:57

nawet do takiego tarasu ważny jest najmniejszy dodatek by wszystko ze sobą pasowało. Kilka fajnych elementów udało mi się znaleźć tutaj http://urokliwydom.pl/dom/czym-mozna-uatrakcyjnic-schody-i-parapety-najlepsze-rozwiazania/. W takich artykułach nie tylko mozna znaleźć informacje o ciekawych elementach ale też zaczerpnąć można inspiracji
Lamig

Następna strona

Powrót do Projektowanie ogrodu